GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 4014468
*
nr 401 4468
Keramik
50-tal, 6 del
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 20:11:54
1
100 kr
20/3 11:41:47
2
300 kr
20/3 13:03:49
3
200 kr
20/3 14:15:58
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5277 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:39
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:06
-
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:00
*
Keramik
nr 401 4468
Keramik
50-tal, 6 del
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 20:11:54 | 1 | 100 kr |
20/3 11:41:47 | 2 | 300 kr |
20/3 13:03:49 | 3 | 200 kr |
20/3 14:15:58 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5277 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:39 -
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:06 -
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:00